Основним фактором ясної голови вранці і великої працездатності є здоровий сон на зручному, в міру жорсткому ліжку. Саме це є основною причиною, по якій ми наважуємося придбати нове спальне місце. Раніше, в далекі радянські часи, всі матраци були пружинними. Серед сучасних ортопедичних матраців більшої популярності набувають саме ті, у виготовленні яких пружини зовсім не використовуються.
   На відміну від звичайного матраца, в основу якого входить пружинний блок, його сучасний побратим має блок зі спеціального матеріалу, стійкого до утворення вм’ятин, він відмінно тримає форму.

Такий популярний латекс

   Часто в основу таких безпружинних спальних місць входить натуральний латекс, який не вбирає вологу і повністю захищений від процесу розкладання. Латексна основа здатна абсолютно ідеально повторити всі вигини і форму вашого тіла, забезпечуючи абсолютно комфортний сон. Він не схожий на холодець, коли ви на нього сідаєте або встаєте з ліжка, м’яко і швидко матрац повертає собі початкову форму. Утворити вм’ятини через тривале використання на латексі просто неможливо.
Дуже часто в процесі виготовлення ортопедичних матраців без пружин на основі латексу використовуються два його замінника:
  • натуральний – пресовані відходи латексу;
  • штучний – виготовляється за допомогою полімерів, які перетворюються в піну з допомогою пара.
Такі замінники, звичайно, поступаються латексу в якості, але значно знижують ціну на виріб.

Кокосовий матрац – реалії наших днів

  Ще одним наповнювачем, який активно використовується при виготовленні сучасних ортопедичних матраців, є плита (койра), виготовлена ​​з кокосового волокна. Для виготовлення даного наповнювача використовуються натуральні кокосові волокна, скріплені латексом. Якщо ви вважаєте за краще відпочивати на матраці середньої або високої жорсткості – койра ідеально підійде в якості наповнювача для вашого спального місця. Чим більше кокосових плит входить до складу матраца – тим вище його жорсткість.

Матрац, як і монета, має дві сторони

  Сучасні підприємства, бажаючі задовольнити всі потреби покупця, стали випускати двосторонні матраци. Сторони, як правило, відрізняються жорсткістю – одна сторона зазвичай м’якша. Такий ефект досягається комбінуванням двох наповнювачів. Наприклад, більш жорстка сторона – це кокосова плита, а м’яка – латекс.

Такий корисний і необхідний гарант стрункої постави і здорового сну

   Сучасні педіатри і ортопеди сходяться в одному – дітям (як малюкам, так і підліткам) спати необхідно тільки на безпружинному матраці. В першу чергу це пов’язано з тим, що організм дитини знаходиться в стадії активного росту як м’язової маси, так і кісткової основи. Ідеально повторюючи контури тіла, такий матрац виступає гарантом того, що хребет буде повністю захищений від появи викривлень. У той час як пружинний відрізняється зайвою м’якістю і гнучкістю. А постійне коливання пружин в більшості випадків надає згубний вплив на процес формування постави.

Умови, при яких вам не підійде безпружинні спальне місце

Є кілька ситуацій, при яких вам просто не підійде такий виріб.
  1. Алергічна реакція на компоненти, що входять до наповнювач.
  2. Ви вважаєте за краще спати на дуже м’якому і податливому ліжку.
  3. Ви зациклені на тому, що матрац повинен дихати. На жаль, навіть наявність мікропор на каркасі матраца не може забезпечити на 100% повне провітрювання спальної приналежності. Вся справа в тому, що в розрізі такий матрац нагадує торт з декількох коржів – латекс або кокосові волокна, прошарок, захисний шар. При такій комплектації домогтися абсолютного проникнення повітря можна тільки одним способом – зробити наскрізну дірку. Погодьтеся, що в такому вигляді виріб навряд чи буде користуватися популярністю.
   Проте, ортопеди наполягають на тому, що матрац, в основу якого входять різні наповнювачі, набагато корисніше свого пружинного побратима. Він не накопичує пилу, абсолютно безпечний і, завдяки здатності відштовхувати вологу, повністю захищений від появи мікроорганізмів, які згубно впливають на стан здоров’я людини. Однак вибирати наповнювач вам доведеться самостійно – однозначної відповіді на питання, який краще, немає. Так що вибирайте жорсткість, на якій ви будете комфортно себе почувати і повноцінно відпочивати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *