Найважливішою і радісною подією в житті будь-якої сім’ї є поява малюка. Цьому такому маленькому, але в той же час такому сильному і коханій людині батьки готові подарувати себе повністю, без залишку, оточити любов’ю і теплом. Ну і, звичайно, найнеобхідніші речі повинні бути найкращими, якісними і най-най. Ортопедичний матрац для дитячого ліжечка – річ необхідна, до вибору якої батьки підходять відповідально. Адже саме від нього буде залежати подальше формування хребта і здоровий сон вашого карапуза.

Як правило, матрац для дитини повинен повністю відповідати наступним вимогам:

 • зручний;
 • сприяє формуванню правильної постави у малюка;
 • створює сприятливий мікроклімат.
   Справа в тому, що цим вимогам повною мірою відповідають всі сучасні матраци. Так як же вибрати той, який підійде вам і сподобається малюкові? Все дуже просто. Є кілька правил, дотримуючись яких ви зможете зробити правильний вибір.

Економія при покупці нового матраца не припустима

   Спокуса скористатися цим невід’ємним атрибутом дитячого ліжечка виникає в тих сім’ях, де вже є одна дитина. Проблема в тому, що вкрай бажано придбати нове спальне пристосування. І на це є ряд об’єктивних причин:
 • матрац відноситься до предметів, якими користується тільки одна людина, особливо дитячий;
 • навіть за умови відмінного зберігання там накопичується пил, яким немовля буде дихати;
 • в процесі використання обов’язково проллється молоко або вода, які всмокчуться в наповнювач, а значить, з часом з’являється середовище, що підходить для появи і життєдіяльності різних мікроорганізмів;
 • слід пам’ятати, що під час дорослішання діти на матраці не відпочивають і бачать солодкі сни, а й визирають з ліжечка в положенні стоячи, сидять, стрибають – цілком можливо, що в процесі експлуатації втрачається здатність відновлювати форму.
   Виходячи з усього перерахованого вище, можна зробити висновок, що простіше і в кінцевому підсумку дешевше придбати нове спальне місце, ніж лікувати дитину від сколіозу або алергії.

Матраци з пружин – їх особливості

   Ортопедичний матрац, усередині якого знаходяться пружини, в основному купують батьки дошкільнят та підлітків. Однак сьогодні існують моделі таких спальних місць для немовлят. Матраци, наповнені пружинами і володіють ортопедичним ефектом, можна поділити на два типи.
 1. Пружини в залежному стані (блок Боннель). Їх вигідно відрізняє відносно недорога ціна, але вони володіють незначним ортопедичним ефектом. Через те, що всі пружини залежні між собою, неможливо рівномірно розподілити навантаження, а значить, повторити контури тіла.
 2. Незалежний пружинний блок володіє однією особливістю – в ньому пружини не з’єднані між собою, а кожна як би «живе у власному будиночку» – чохлі. У таких матрацах кожна пружина прогинається під вагою тіла настільки, скільки буде потрібно.

Матрац, в якому немає пружин

   У безпружинних матрацах, як ви вже здогадалися, немає пружин. А що ж там усередині? Для наповнення такого матраца використовуються різні наповнювачі. Давайте розглянемо деякі з них. Отже, всередині такого матраца можуть бути.
 1. Кокосова койра – волокна, зроблені з кокосового горіха і скріплені латексом, формують своєрідну плиту, яка пропускає повітря, володіє водонепроникним ефектом і гіпоалергенними властивостями. Такий наповнювач забезпечує розвиток корисної мікрофлори всередині матраца, а завдяки жорсткості ідеально підходить для сну діткам з самого народження.
 2. Натуральний латекс – екологічно чистий, пружний і довговічний матеріал. Такий наповнювач не накопичує вологи, повністю відсутня можливість його розкладання, не збирає пил. Дитячі матрацики з таким наповнювачем ідеально повторюють контури тіла.
 3. Memory Foam – унікальність спеціально розробленого для космосу наповнювача в тому, що піна, з якої він складається, ідеально повторює всі вигини людського тіла. Можна сказати, що спальне місце, в основу якого входить даний наповнювач, – ідеально, оскільки матрац м’який саме там, де нам хочеться, і жорсткий – де це необхідно. До того ж цей наповнювач має гіпоалергенні властивості і повністю нешкідливий.
 4. Hollcon Plus – наповнювач з синтетичного матеріалу, який може похвалитися абсолютною екологічністю. В процесі виготовлення даного наповнювача за основу взята унікальна технологія. Суть її в наступному. При укладанні холлкона в вертикальному положенні досягається ефект тисячі пружин, які чинять опір на тиск тіла. Такий наповнювач на дотик пухнастий, але в той же час володіє відмінними відновлюючимия якостями.
  Ствердно і авторитетно відповісти на питання, яке цікавить багатьох – який матрац або наповнювач краще, сьогодні не можна. І вибір залишається за батьками, вони, користуючись любов’ю в серці і набутими знаннями, зроблять правильний вибір, який буде радувати вашого малюка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *